Z czego można zrobić rolety
Z czego można zrobić rolety?
3 września, 2018
Jak naprawić żaluzje plisowane
1 stycznia, 2019
Pokaż wszystkie

Żaluzje drewniane montaż bez wiercenia

Współcześnie istnieje wiele opcji montowania żaluzji. Nowoczesna technika umożliwia instalowanie ich bez konieczności wiercenia w ścianie lub ramie okna. Na jakie inne sposoby można zamontować żaluzje drewniane?

Metody montowania żaluzji dzieli się na: inwazyjne (wymagające przewiercenia odpowiednich uchwytów bądź profilu do ściany lub ramy okiennej za pomocą wkrętów lub kołków) oraz nieinwazyjne (wykorzystujące specjalne zaczepy i mocowania). Nie wszyscy mają świadomość istnienia innych sposobów niż te wymagające użycia wiertarki, dlatego warto je przybliżyć.

Kiedy wybrać montaż nieinwazyjny żaluzji drewnianych?

Ta opcja jest szczególnie chętnie wybierana przez osoby, które zajmują wynajmowane mieszkania – właściciele często nie wyrażają zgody na montowanie dodatkowych sprzętów. Szczególnie studenci mieszkający na stancjach i w akademikach  mają bardzo ograniczone możliwości, a mogą przecież chcieć wzbogacić wyposażenie i wystrój pokoju. Posiadacze pięknych, zabytkowych drewnianych okien również pewnie raczej nie chcą ich niszczyć. Żaluzje mocowane bez wiercenia są także świetne w przypadku, gdy wiadomo, że wystrój pokoju lub mieszkania może wkrótce ulec zmianom – np. w pokoju dziecięcym lub w domu, który planuje się sprzedać w niedalekiej przyszłości.

Jak montuje się drewniane żaluzje bez wiercenia?

Istnieje kilka sposobów umożliwiających zawieszenie drewnianych żaluzji bez używania wiertarki. Profil można zawiesić na skrzydle okna na specjalnych haczykach w uniwersalnej wielkości. Bardziej profesjonalną (i wytrzymalszą) wersją są dokręcane uchwyty. Popularne są także taśmy mocujące o ogromnej sile wiązania, które da się potem usunąć w prosty sposób, nie pozostawiając zabrudzeń i nie naruszając powierzchni.

Niektórzy wątpią w skuteczność montażu nieinwazyjnego, mając na względzie dużą wagę drewnianych żaluzji. Taki montaż jest jednak w pełni funkcjonalny, bezpieczny i pewny. Warto więc skorzystać z łatwiejszego i wygodniejszego sposobu!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się