Jak zrobić pomiar do plis na okna dachowe
Jak zrobić pomiar do plis na okna dachowe?
26 listopada, 2020
plisa dachowa
Plisy na zamówienie – na co zwrócić uwagę?
29 stycznia, 2021
Pokaż wszystkie

Wymiana materiału w plisach

Wymiana materiału w plisach

Tkanina w osłonie okiennej uszkodziła się lub nie wygląda już tak, jak dawniej? W takiej sytuacji nie zawsze trzeba od razu kupować nową osłonę. Wyjaśniamy, jak przebiega wymiana materiału w plisach!

Jeśli mechanizm rolety działa bez zarzutu, szkoda go wyrzucać. Czasem jednak tkanina może się odbarwić, przedrzeć lub poplamić. Wtedy rozwiązaniem jest wymiana materiału w plisach. Dowiedz się, jak można to zrobić!

Wymiana materiału w plisach – kiedy warto?

Wymiana materiału w plisach na pewno przyda się w każdej sytuacji, gdy tkanina się zniszczy lub wysłuży. Osłony tego typu mogą być rozsuwane na całej wysokości okna, dlatego intensywnie pracują. Przez to szybko się zużywają. Mogą się poplamić, przedrzeć, zblaknąć od słońca itp. Jeśli zamówiło się plisy na wymiar, z pewnością były dość kosztowne. Szkoda byłoby wyrzucać całą instalację, jeśli mechanizm jest sprawny. Wtedy jak najbardziej można zamówić materiał u producenta. Gdy jednak posiada się tanie modele z marketu, warto się zastanowić, czy na pewno jest sens to robić.

Jak wymienić materiał w plisach?

Wiele osób się zastanawia, jak wymienić materiał w plisach. Sam proces nie jest skomplikowany, ale trzeba zamówić odpowiednio dopasowaną tkaninę. Najrozsądniej jest zwrócić się z tą sprawą do producenta. Nie tylko przyśle płótno, ale też wyjaśni, jak powinno się je założyć. W przypadku tanich osłon nie będzie to raczej możliwe, a samodzielne próby dobrania i wymierzenia tkaniny są mało opłacalne.

Materiał na wymianę do plis

Materiał na wymianę do plis da się raczej zamówić tylko u producenta, jeśli wcześniej kupiło się u niego modele na wymiar. Jeśli nie ma się takich osłon, może nawet i uda się znaleźć odpowiednią tkaninę, ale najprawdopodobniej będzie dość droga. Wtedy rozsądniej jest po prostu zainwestować w nową, profesjonalną roletę plisowaną. Taki model będzie przez długi czas świetnie się sprawował, a w razie potrzeby zawsze uzyska się wsparcie od producenta.

Wymiana materiały w plisach ma sens jedynie w przypadku dobrych gatunkowo osłon. Jeśli posiadasz tanią aranżację, rozważ inwestycję w profesjonalne rolety. Postaw na jakość i wygodę, zamawiając plisy na wymiar!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się