rolety cosimo do okien dachowych
Rolety do okien dachowych – czego się po nich spodziewać?
3 października, 2019
rolety w kasecie - jak zdjac
Jak zdjąć rolety w kasecie?
2 grudnia, 2019
Pokaż wszystkie

Rolety zaciemniające do okien dachowych

Rolety zaciemniające do okien dachowych

Jeśli planujesz urządzić sypialnię, strych lub inne pokoje na poddaszu, musisz zadbać o odpowiednie osłony okienne.  W tym pomieszczeniu często dokuczać Ci będzie zbyt silne nasłonecznienie. Jak sobie z tym poradzić? Wyjaśniamy dlaczego warto zainwestować w rolety zaciemniające do okien dachowych!

Poddasza są wyjątkowymi pomieszczeniami. Są niezwykle ciekawe wizualnie ze względu na specyficzne ukształtowanie architektoniczne, ale niestety mogą być dość kłopotliwe przez silne nasłonecznienie. Latem temperatury w tym miejscu bardzo szybko rosną, więc trzeba zorganizować sobie skuteczne osłony. Dowiedz się, jak sprawdzają się rolety zaciemniające do okien dachowych!

Ile kosztują rolety i plisy?

Z czego wykonane są rolety zaciemniające do okien dachowych?

Rolety zaciemniające do okien dachowych gwarantują całkowite wyciemnienie pomieszczenia. Z pozoru nie różnią się niczym od klasycznych modeli. Są po prostu z zewnątrz powleczone cienką warstwą gumy, w ciemnym lub jasnym kolorze. Dzięki niej blokują promienie słoneczne oraz światło sztucznego pochodzenia. Stanowią także delikatną barierę termiczną.

Jak montuje się rolety zaciemniające do okien dachowych?

Ze względu na specyfikę budowy rolet zaciemniających do okien dachowych, modele te montuje się zwykle w sposób inwazyjny. Takie egzemplarze są też zazwyczaj zakładane w kasetach i na prowadnicach – cała instalacja znajduje się pod kątem, więc taki montaż jest po prostu konieczny, by osłona mogła prawidłowo działać.

Czytaj również:

Rolety do okien dachowych – czego się po nich spodziewać?

Rolety w kasecie montowane do ściany

Jak dobrać rolety zaciemniające do okien dachowych?

Rolety zaciemniające do okien dachowych przede wszystkim powinny być idealne dobrane pod względem rozmiaru. Tylko wtedy możliwy będzie prawidłowy montaż. Warto jednak zawrócić uwagę też na kwestie wizualne. Takie osłony wbrew pozorom wcale nie muszą być ciemne – wybierz jasny materiał rolety, by wizualnie rozjaśnić pokój, który po rozwinięciu osłon będzie przecież pozbawiony dostępu naturalnego światła.

Rolety zaciemniające do okien dachowych pozwolą Ci stworzyć idealne warunki na poddaszu. Zabezpiecz się przed ostrym słońcem i upałem! Zamów je na wymiar, by mieć pewność, że będą pod każdym względem idealnie pasować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się