Ile średnio wytrzymują rolety okienne
Ile średnio wytrzymują rolety okienne?
30 września, 2020
Jak zrobić pomiar do plis na okna dachowe
Jak zrobić pomiar do plis na okna dachowe?
26 listopada, 2020
Pokaż wszystkie

Rolety zaciemniające czy rolety dzień i noc – które lepsze?

Na rynku można znaleźć wiele ciekawych osłon okiennych, które mają różne właściwości oraz walory estetyczne. Zastanawiasz się, jaką aranżację zawiesić w sypialni lub salonie? Sprawdziliśmy, który wariant jest lepszy – rolety zaciemniające czy rolety dzień i noc!

Zanim kupi się konkretny model osłon, warto poznać jego wszystkie wady oraz zalety. Dzięki temu można świadomiej dobrać produkt do swoich potrzeb, a także warunków w danym pomieszczeniu. Dowiedz się, co wybrać – rolety zaciemniające czy rolety dzień i noc!

Rolety zaciemniające czy rolety dzień i noc – które są bardziej funkcjonalne?

Trudno jest jednoznacznie rozstrzygnąć, które osłony są bardziej funkcjonalne – rolety zaciemniające czy rolety dzień i noc. Pierwszy typ jest podbity cienką gumową warstwą, dzięki czemu blokuje dostęp światła z zewnątrz. Drugi składa się z dwóch materiałów, więc jest bardziej uniwersalny. W zależności od pory dnia pozwala odpowiednio dostosować warunki oświetleniowe.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/rolety-zaciemniajace-do-okien-dachowych/

Rolety zaciemniające a rolety dzień i noc – porównanie wyglądu

Rolety zaciemniające a rolety dzień noc to spora różnica. Pierwszy rodzaj osłony może mieć dowolny kolor, wzór i fakturę. Wbrew pozorom materiał nie musi być ciemny czy gruby, by blokować światło. Typ dzień i noc ma natomiast specyficzny wygląd, ponieważ składa się z dwóch rodzajów materiału – jeden jest bardziej transparentny, a drugi mniej.

Rolety dzień i noc czy rolety zaciemniające – które wybrać?

Nie da się jednoznaczne rozstrzygnąć, który model jest lepszy – rolety dzień i noc czy rolety zaciemniające. Oba typy mają swoje plusy oraz minusy. Jeśli szuka się osłony do sypialni, dobrze jest jednak wybrać wariant mocniej blokujący światło. Model składający się z dwóch rodzajów tkaniny będzie natomiast praktyczny np. w salonie czy gabinecie.

Jeśli zastanawiasz się, które osłony są lepsze – rolety zaciemniające czy rolety dzień i noc – najpierw dokładnie poznaj ich działanie. Jedna całkiem blokuje światło, zaś druga pozwala dostosować jego natężenie. Zastanów się, która funkcja jest Ci bardziej potrzebna, a na pewno dokonasz dobrego wyboru!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się