rolety rzymskie czy drewniane
Rolety rzymskie czy żaluzje drewniane?
25 sierpnia, 2018
Z czego można zrobić rolety
Z czego można zrobić rolety?
3 września, 2018
Pokaż wszystkie

Rolety w kasecie – czy warto?

rolety w kasecie czy warto

Rolety w kasecie są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań. Zwykle raczej nie są dostępne w marketach, a jedynie na zamówienie. Dlaczego tak jest i co sprawia, że są aż tak popularne?

Łatwy montaż rolet w kasecie

Ogromną zaletą rolet w kasecie jest ich wyjątkowo łatwy montaż. Jest on nieinwazyjny, co znaczy, że nie wymaga wiercenia ani w ramie okna, ani w ścianach. To świetne rozwiązanie dla osób wynajmujących mieszkania, w których właściciel zastrzegł sobie prawo do wszelkich modyfikacji. Kasetę przykleja się w wybranym miejscu, najczęściej na ramie. Mocowanie jest wystarczająco silne, by utrzymać roletę i całą konstrukcję.

Sposób montowania jest tak przystępny, że nie wymaga pomocy specjalistów. Postępując zgodnie z instrukcją, każdy będzie w stanie samodzielnie ją zainstalować. W razie potrzeby można ją odkleić, bez żadnej szkody i pozostawiania żadnych śladów.

Rolety w kasecie to dyskretny, atrakcyjny wygląd

Kaseta wygląda o wiele atrakcyjniej niż zwykły profil. Zdecydowanie mniej rzuca się w oczy. Można dowolnie dopasować jej kolor i wygląd w taki sposób, by nie odcinała się od ramy okna. W ofertach można znaleźć nawet materiały imitujące drewno różnych gatunków.

Dzięki temu cały mechanizm jest w zasadzie niemalże niewidoczny i bardzo dyskretny. Aranżację okna można wiec swobodnie dobrać do wystroju, okna, koloru ścian itp. bez obaw, że zaburzy się design pokoju.

Doskonała funkcjonalność

Rolety w kasetach  można zakupić na stronie https://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/rolety-w-kasecie i idealnie dopasować je do okien. Prowadnice boczne sprawiają, że materiał przylega bardzo blisko do powierzchni szyby. To pozwala na najlepsze możliwe zabezpieczenie przed słońcem i światłem. Promienie nie przedostają się do wnętrza po bokach rolety, a w nocy łatwiej uzyskać pożądaną ciemność.

By rolety w kasetach sprawowały się jak najlepiej, koniecznie należy zamówić je na wymiar u sprawdzonego producenta. Tylko wtedy będzie miało się pewność, że będą dobrze działać i poprawnie spełniać swoje funkcje. Wykonanie takich rolet będzie wymagało wykonania dokładnych wymiarów, a nawet oględzin posiadanych okien.

Wygoda codziennego użytkowania

Kaseta stanowi także świetną ochronę dla materiału rolety. Dzięki temu, że po zwinięciu jest on osłonięty, mniej się brudzi i jest zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jest to niezwykle korzystne, ponieważ znacznie zmniejsza częstotliwość czyszczenia rolet. Alergicy również odczują różnicę – dzięki kasetom na roletach gromadzi się znacznie mniej kurzu. Co więcej, takie rolety nie zacinają się, nie wyginają i zawsze równo rozwijają.

Posiadacze kotów i innych zwierząt, które swobodnie poruszają się po domu, mogą być spokojni, że nie naruszą tkaniny i nie zniszczą rolety. Taki mechanizm jest także bezpieczny dla dzieci i osób starszych.

Rolety w kasetach mają wiele zalet. Są niezwykle funkcjonalne, bezproblemowe i bardzo dobrze się prezentują. Wybierając osłony okienne do domu warto rozważyć to rozwiązanie, pomimo tego, że jest nieco droższe i należy zamówić je na wymiar. Odrobina zaangażowania może bowiem sprawić, że zaopatrzysz się w świetne rolety, z których będziesz zadowolony przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się