Jak naprawić żaluzje plisowane
1 stycznia, 2019
eleganckie rolety na wymiar
Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?
5 kwietnia, 2019
Pokaż wszystkie

Rolety termiczne na okna dachowe – jak są wykonane?

Rolety termiczne na okna dachowe – jak są wykonane

Dobrze dobrane osłony okienne są szczególnie przydatne na poddaszu. Powinny nie tylko chronić wzrok przed promieniami słonecznymi, ale także przed nadmiernym nagrzewaniem lub wychłodzeniem wnętrza. Tę rolę najlepiej sprawują rolety termiczne na okna dachowe.

Osłony mają dwie podstawowe funkcje – pozwalają na dostosowanie ilości wpadającego światła oraz chronią wnętrze przed wzrokiem osób z zewnątrz. Współcześnie produkuje się coraz więcej materiałów wykorzystujących nowoczesne technologie, które zwiększają użyteczność aranżacji, poprzez dodanie im nowych właściwości. Tak też działają rolety termiczne na okna dachowe.

Jakie korzyści dają rolety termiczne na okna dachowe?

Na poddaszu podczas upału temperatura wnętrza może być trudna do wytrzymania. Rolety termiczne chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem. Pozwalają na zachowanie komfortowej temperatury otoczenia. Oznacza to wymierne oszczędności na klimatyzacji, a także na ogrzewaniu – rolety termiczne na okna dachowe zapobiegają też stratom ciepła w sezonie grzewczym.

Z czego robi się rolety termiczne na okna dachowe?

Rolety termiczne na okna dachowe zawdzięczają swoją funkcjonalność specjalnej warstwie aluminiowej lub refleksyjnej powłoce. Są zarówno barierą dla gorąca z zewnątrz, jak i izolacją dla przyjemnej temperatury wewnątrz. Z powodzeniem mogą zaciemniać pomieszczenie, dlatego świetnie nadają się także do sypialni.

Gdzie można kupić rolety termiczne na okna dachowe?

Ponieważ osłony dachowe muszą być montowane na prowadnicach, trzeba je idealnie dopasować pod względem rozmiaru. Posiadacze okien o niestandardowych wymiarach oraz każdy, kto chce kupić produkt spełniający wszystkie jego oczekiwania, powinni zdecydować się na zakup rolet termicznych na wymiar. Tylko wtedy ma się pewność, że osłona będzie nie tylko funkcjonalna, ale także odpowiednio dopasowana do gustu i wystroju.

Rolety termiczne na okna dachowe to wygodne i bardzo sprytne rozwiązanie. Choć tak nowoczesne, są dostępne w przystępnych cenach. Spraw sobie użyteczne osłony, które gwarantują kompleksowe zabezpieczenie i pięknie ozdobią Twoje wnętrza.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się