eleganckie rolety na wymiar
Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?
5 kwietnia, 2019
ceny plis okiennych
Od czego zależy cena plis okiennych?
2 czerwca, 2019
Pokaż wszystkie

Rolety kontra firany

Współcześnie można wybierać spośród wielu różnych rodzajów osłon okiennych. Zdecydowanie najpopularniejszymi są jednak rolety oraz firany. Które z nich lepiej sprawdzają się na co dzień i w jakich wnętrzach ładniej się komponują?

Dobrze dobrane osłony okienne są nie tylko funkcjonalne, ale również pięknie zdobią wnętrze. Spośród tak wielu możliwości trudno wybrać najlepszą opcję. Najlepiej więc poznać plusy i minusy najpopularniejszych modeli. Przedstawiamy zestawienie – rolety kontra firany!

Rolety i firany – które lepiej chronią przed światłem?

W zależności od grubości oraz transparentności materiału, osłony lekko przysłaniają okna lub zupełnie zaciemniają pomieszczenie. Jaki mówi producent rolety na wymiar z firmy Agatarolety.pl

„Rolety mogą być jednak wytwarzane z tkanin o dodatkowych właściwościach – termoizolacyjnych, odbijających promienie słoneczne, maksymalnie wyciemniających itp. Jeśli dodatkowo zamontuje się je w kasecie na prowadnicach, gwarantują pełną ochronę”.

W tej kwestii, zdecydowanie wygrywają porównanie rolety kontra firany.

Rolety a firany – które są wygodniejsze?

Tym co najbardziej różni rolety a firany, jest ich działanie. Jedne rozwija się góra-dół, drugie rozsuwa na boki. Zdecydowana większość uznaje, że mechanizm działania rolet jest znacznie wygodniejszy. Z drugiej strony, firany łatwiej jest regularnie czyścić i prać, a także rzadziej się psują.

Rolety czy firany – które ładniej się prezentują?

Osłony okienne dobrze wkomponowane w wystrój wnętrza pięknie go uzupełniają, stając się ozdobą. Wiele osób staje przed dylematem – rolety czy firany. Jedne z nich wyglądają nowocześnie i minimalistycznie, drugie zaś – strojnie. Wiele zależy od wyboru tkaniny, ale klasyczne rolety zwykle mają prostą formę. Jeśli lubi się ich funkcjonalność, zawsze można wybrać modele weneckie lub austriackie. Ciekawym rozwiązaniem jest także połączenie klasycznych rolet z firanami i zawieszenie ich razem.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, która opcja jest lepsza. Mierząc się z dylematem rolety kontra firany najważniejsze jest podjęcie decyzji zgodnie z własnymi potrzebami i gustem. Współcześnie istnieje tyle modeli, opcji i rodzajów tych dwóch osłon, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się