Plisy na okna – jak się sprawdzają
Plisy na okna – jak się sprawdzają?
5 sierpnia, 2018
Rolety zewnętrzne – za i przeciw
Rolety zewnętrzne – za i przeciw
14 sierpnia, 2018
Pokaż wszystkie

Rolety dzień/noc – opinie fachowców

Rolety dzieńnoc – opinie fachowców

Nietypowe rolety typu dzień/noc są ciekawym rozwiązaniem kwestii aranżacji okien. Jakie dają możliwości i w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzają? Warto skonfrontować swoje oczekiwania z rzeczywistością.

Na noc i na dzień

Tak jak sama nazwa wskazuje, rolety tego typu zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, by być odpowiednie zarówno do używania w ciągu dnia i po zmroku. Pełnią więc dwie funkcje – w zależności od ustawienia, lekko ograniczają przepuszczanie promieni słonecznych lub całkowicie zaciemniają pomieszczenie.

Takie działanie jest możliwe dzięki specyficznej budowie rolet typu dzień/noc. Wykonane są z materiałów dwóch rodzajów – prześwitującego i zaciemniającego. Pasy tkanin ułożone są naprzemiennie pod siatką trzymającą konstrukcję w ryzach. Odpowiednie ustawienie pozwala na dostosowanie ilości wpadającego światła.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jeśli np. twoja sypialnia jest jednocześnie miejscem, w którym pracujesz lub spędzasz wolny czas w ciągu dnia, roleta dzień/noc będzie dobrą instalacją. W ciągu dnia pozwoli się dostosować ilość światła i powstrzyma nadmierne nasłonecznienie, natomiast w nocy zagwarantuje ci spokojny, zdrowy sen w ciemności.

Dobre wykonanie gwarancją funkcjonalności

Rolety tego typu mają oczywiście też i całe grono przeciwników. Głównym zarzutem jest, że roleta ustawiona na „noc” nie daje całkowitego mroku, ponieważ pomiędzy pasami pozostają drobne szczeliny. Jest to możliwe, ale jedynie w roletach niskiej jakości. By mieć pewność, że roleta dzień/noc będzie się sprawować dokładnie tak, jak się tego oczekuje, należy zamówić ją na wymiar w sprawdzonym miejscu.

Dodatkowe elementy

Zamawiając rolety typu dzień/noc warto wiedzieć o dodatkowych instalacjach, które znacznie uprzyjemniają jej użytkowanie. Wybranie modeli z kasetami sprawi, że materiał będzie przylegał bardzo blisko do szyby, co ograniczy zbieranie się kurzu i umożliwi najdokładniejsze kontrolowanie ilości wpadającego światła. Dodatkowe prowadnice po bokach rolety sprawią, że ta zawsze będzie równo się rozwijać, nie będzie się odkształcać ani wyginać.

Ciekawszy design

Charakterystyczne pasy są zdaniem wielu dodatkowym atutem estetycznym. Wyglądają ciekawie i nietypowo, z pewnością urozmaicają każde wnętrze. Kolory materiałów można łączyć ze sobą wedle uznania, dlatego można stworzyć zaskakujące kombinacje. Oczywiście znajdą się także osoby, którym taki typ rolet zupełnie się nie podoba – to już kwestia gustu. Pewne jest jednak, że zdecydowanie lepiej będą się prezentować we wnętrzach o nowocześniejszym designie.

Tańsza i wygodniejsza alternatywa?

Efekt uniwersalnego, podwójnego zabezpieczenia okien można uzyskać oczywiście również na inne sposoby. Popularne jest montowanie jednocześnie rolet wewnętrznych i zewnętrznych. Niektórzy decydują się także na zamontowanie dodatkowych zasłon już przy zamontowanych roletach. Porównując jednak cenowo wszystkie te rozwiązania, rolety typu dzień/noc bezwzględnie okazują się tańszą i wygodniejszą opcją – wystarczy jedna instalacja!

Rolety typu dzień/noc są oryginalne i niezwykle funkcjonalne. Jeśli podoba ci się ich wygląd, zdecydowanie powinieneś rozważyć zamontowanie ich w swoim domu! Pamiętaj jednak o tym, by zamówić je u dobrego producenta – tylko wtedy masz pewność, że będziesz zadowolony z zakupu.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się