rolety w kasecie
Rolety w kasecie montowane do ściany
11 sierpnia, 2019
Rolety zaciemniające do okien dachowych
Rolety zaciemniające do okien dachowych
2 listopada, 2019
Pokaż wszystkie

Rolety do okien dachowych – czego się po nich spodziewać?

rolety cosimo do okien dachowych

Okna dachowe różnią się od tych stosowanych w standardowych pokojach. Ponieważ znajdują się zwykle pod kątem, wymagają specyficznego zabezpieczenia. Wyjaśniamy jak działają rolety do okien dachowych i czego się po nich spodziewać!

Poddasza są bardzo specyficznymi pokojami pod względem architektonicznym. Ze względu na swoje umiejscowienie bardzo szybko się wyziębiają, a także nagrzewają. Ściany pod skosem posiadają również pochylone okna, na których zwyczajne osłony się nie sprawdzą. Rolety do okien dachowych muszą być odpowiednio dostosowane. Dowiedz się, jak działają!

Jak wyglądają rolety do okien dachowych?

Rolety do okien dachowych na pierwszy rzut oka niespecjalnie różnią się od tych klasycznych. Można dobierać do nich różne materiały, o rozmaitych kolorach, transparentności i właściwościach. Ze względu na silne nasłonecznienie poddaszy często wybiera się rolety termoizolacyjne, odbijające ostre promienie słońca, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz.

Jak montuje się rolety do okien dachowych?

Największą różnicą jest montaż rolet do okien dachowych. Ponieważ szyby znajdują się pod kątem, osłony muszą przylegać do ram. Z tego względu zakłada się je na prowadnicach oraz w kasetach. Dzięki temu równo się rozwijają i zasłaniają całą taflę szyby. Mechanizmy blokujące umożliwiają także rozwinięcie rolety tylko do pewnego stopnia.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/jak-wybrac-oslony-okienne-na-okna-dachowe/

Jakie rolety na okna dachowe wybrać?

Wybierając rolety na okna dachowe trzeba przede wszystkim kierować się ich funkcjonalnością, ale oczywiście nie można zapominać o wyglądzie. Transparentność i kolor materiału powinny być dopasowane do tego jaki pokój zaaranżowało się na poddaszu. Dobrze dobrane osłony muszą nie tylko być praktyczne, ale też estetyczne. Najczęściej wybiera się jednak modele termoizolacyjne – świetnie sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą.

Rolety do okien dachowych powinny być funkcjonalne i ładne. Ich specyficzny montaż nie jest wcale utrudnieniem – pomaga jeszcze skuteczniej zabezpieczyć wnętrza przed słońcem czy światłem, ale też upałem lub chłodem. Wybierz aranżację, która najlepiej sprawdzi się w tych szczególnych warunkach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się