Moskitiery rolowane czy ramkowe
Moskitiery rolowane czy ramkowe?
17 sierpnia, 2018
Jak montować i ile kosztują białe drewniane żaluzje
Jak montować i ile kosztują białe drewniane żaluzje?
22 sierpnia, 2018
Pokaż wszystkie

Roleta do sypialni – urządzamy sypialnie

Roleta do sypialni – urządzamy sypialnie

Dobrze urządzona sypialnia powinna być pięknym miejscem, w którym można się zrelaksować i dobrze wyspać. Planując wystrój sypialni i kompletując potrzebne sprzęty rozważnie wybierz roletę okienną. Od niej w dużym stopniu będzie zależeć twoje samopoczucie i jakość snu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Odpowiednia transparentność

Nic nie powinno zakłócać spokoju w sypialni. Jednym z czynników zewnętrznych, które w największym stopniu przeszkadzają w relaksowaniu się, jest światło. W nocy razi światło latarni, z okien sąsiednich domów, neonów itp. W czasie pełni również księżyc może intensywnie oświetlać wnętrze sypialni. Badania wykazują, że najmocniejszy i najzdrowszy sen jest możliwy jedynie w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu.

Jeśli zdarzają ci się drzemki w ciągu dnia, tym bardziej powinieneś zainwestować w rolety, które zagwarantują ci pożądaną ciemność. W tym celu wybierz materiał o najniższym stopniu transparentności. Jeśli zależy ci na naprawdę zupełnym zaciemnieniu, zdecyduj się na specjalny, podgumowany materiał. Jego zewnętrzna strona pokryta jest substancją, która nie przepuszcza światła. Taka roleta będzie także zasłaniała okna przed wzrokiem osób z zewnątrz, w chwilach, gdy będziesz potrzebować prywatności.

Odpowiedni wygląd

Rolety mają ogromny wpływ na nastrój w sypialni o czym można przeczytać na blogu https://www.agatarolety.pl/blog/jakie-rolety-najlepiej-sprawdza-sie-w-sypialni/. Jest to powierzchniowo duży element wystroju, dlatego warto z wybierać je z rozwagą. Oczywistym jest, że muszą dobrze komponować się z resztą pokoju. Jeśli będą się zbyt wyróżniać, mogą niepotrzebnie przykuwać uwagę i zaburzyć nawet najpiękniejszy design.

Faktura, wzór i kolor materiału zależą od twojej fantazji. Warto jednak wybierać ciemniejsze rolety – o ile nawet białe mogą być zupełnie nieprzezroczyste i dobrze zaciemniać pomieszczenie, o tyle rolety w ciemniejszych barwach stworzą przytulną atmosferę.

Typ rolety

Wybierając rolety, warto pomyśleć nieco szerzej. Istnieje bowiem wiele typów i rodzajów rolet – nie musisz się ograniczać do tych klasycznych, wręcz nie powinieneś. Jeśli planujesz urządzić swoją sypialnię w bardzo eleganckim, klasycznym stylu, wybierz rolety rzymskie lub austriackie. Ich materiał zwija się w eleganckie marszczenia i warstwy. Wyglądają efektownie, ale obsługuje się je równie wygodnie jak zwykłe rolety – również wykorzystują system sznurków i/lub specjalnych uchwytów do regulacji.

Bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie instalacja rolet zewnętrznych. Dają stuprocentowe zacienienie i zasłonienie okna. Co więcej, chronią przed hałasem, pozwalają utrzymać stałą temperaturę w sypialni. Dodatkowo, jeśli wybierze się model z atestem, stanowią zabezpieczenie przed włamaniami. Zagwarantują spokojny sen w pełnym tych słów znaczeniu! Wewnątrz można wkomponować dowolną, delikatniejszą osłonę okienną. Jest to duży wydatek, ale to bardzo funkcjonalna inwestycja.

Odpowiednia aranżacja okna w sypialni sprawi, że będziesz w niej dobrze wypoczywać. Stwórz sobie miejsce zabezpieczone przed światłem i światem zewnętrznym. Wybierając odpowiednią roletę, zapewnisz sobie zdrowy, mocny sen.    

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się