Rolety zaciemniające do okien dachowych
Rolety zaciemniające do okien dachowych
2 listopada, 2019
zaluzje do bialych okien
Jakie żaluzje do białych okien?
14 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie

Jak zdjąć rolety w kasecie?

rolety w kasecie - jak zdjac

Aranżacje okienne składające się z większej liczby elementów zwykle wydają się trudne w montażu i demontażu. Nie zawsze tak jest! Wyjaśniamy jak zdjąć rolety w kasecie, by zrobić to poprawnie oraz ostrożnie!

Kaseta sprawia, że osłona okienna lepiej się prezentuje, a także na dłużej zachowuje korzystny wygląd. Instalację z tym udogodnieniem zakłada się jednak nieco inaczej niż klasyczne modele. Sprawdź jak zdjąć rolety w kasecie!

Jak zdjąć rolety w kasecie – od czego zacząć?

Przede wszystkim należy zwinąć rolety, a potem przypomnieć sobie lub sprawdzić, w jaki sposób ma się je zamontowane. Współcześnie istnieje wiele różnych metod, dlatego jeśli się tego nie pamięta lub nie wie, trzeba zacząć od obejrzenia instalacji. Dopiero po ustaleniu sposobu montażu można dalej zastanawiać się jak zdjąć rolety w kasecie. Jeśli zauważy się nawiercenia i śruby – zostały założone inwazyjnie, jeśli dostrzeże się plastikowe mocowania lub nic wyróżniającego się – najprawdopodobniej są przymocowane nieinwazyjnie.

Jak zdjąć inwazyjne rolety w kasecie?

Jeśli rolety w kasecie są zamontowane inwazyjnie, konieczny będzie śrubokręt o odpowiedniej średnicy. Z jego pomocą należy ostrożnie wykręcić śrubki z panelu mocującego – z lewej i prawej strony. Trzeba oczywiście uważać, by nie upuścić odkręconej instalacji! Jeśli okno jest wysokie, warto poprosić kogoś o pomoc, by móc podać mu zdemontowaną osłonę.

Czytaj również:

Jak zdjąć nieinwazyjne rolety w kasecie?

Zdejmowanie nieinwazyjnych rolet w kasecie również nie jest trudne. Specjalne uchwyty najczęściej działają za zasadzie dokręcanego lub wciskanego mechanizmu. Wystarczy je odkręcić/zsunąć, by być w stanie zdjąć instalację. Jeśli natomiast osłona jest przymocowana specjalną taśmą mocującą, należy pewnie złapać za kasetę i stanowczo pociągnąć. Odrobina delikatnego rozpuszczalnika (np. benzyny ekstrakcyjnej) pomoże, gdy klej okaże się zbyt silny.

By zdjąć rolety w kasecie wcale nie trzeba posiadać specjalnego sprzętu czy fachowego doświadczenia! Każdy może zrobić to sam, jeśli będzie ostrożny i uważny. Gdy tylko będziesz mieć taką potrzebę, bez obaw zdejmuj rolety w kasecie!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się