ile kosztują rolety na wymiar
Ile kosztują rolety na wymiar?
26 lutego, 2020
Jak wygląda montaż moskitier na drzwi balkonowe
Jak wygląda montaż moskitier na drzwi balkonowe?
26 kwietnia, 2020
Pokaż wszystkie

Jak wyregulować rolety dzień noc?

rolety dzień-noc w kasecie

Charakterystyczne osłony okienne w pasy są bardzo popularne w polskich domach. Chociaż są tak funkcjonalne, należą do jednych z najdelikatniejszych. Materiał zszyty z dwóch rodzajów tkanin może się krzywić, co źle wygląda i ma wpływ na działanie. Wyjaśniamy jak wyregulować rolety dzień i noc!

Kluczową właściwością tej wyjątkowej osłony są pasy materiału porozdzielane przezroczystą siatką, które da się dowolnie ustawiać. Dzięki temu można swobodnie dostosować ilość wpadającego światła. By jednak taka instalacja mogła poprawnie działać, materiał musi być równo rozciągnięty. Dowiedz się, jak wyregulować rolety dzień noc!

Jak wyregulować rolety dzień noc podczas zakładania?

Przede wszystkim ważne jest, by taką osłonę założyć uważnie i ostrożnie. Jak wyregulować rolety dzień noc? Po nałożeniu profilu należy zdjąć osłony boczne, po czym za pomocą pokrętła regulacyjnego dostosować ułożenie tkaniny. Ciemne pasy powinny być ułożone idealnie równolegle. Po ich rozsunięciu nie mogą powstawać żadne widoczne przerwy.

Krzywe pasy – jak wyregulować rolety dzień noc?

Gdy zauważy się, że pasy w rolecie są ułożone nierówno, koniecznie trzeba to naprawić. Zwykle problem zdradzają prześwity pojawiające się po ustawieniu osłony na tryb „noc”, czyli po rozsunięciu pasów. Wystarczy kilka chwil, by wyrównać materiał. Robi się to w taki sam sposób, jak podczas montażu. By wyregulować rolety dzień noc należy zdjąć osłony boczne i odpowiednio operować pokrętłem regulacyjnym.

Dlaczego warto co jakiś czas regulować rolety dzień noc?

Nierówno rozłożone pasy nie tylko źle się prezentują, ale mają tez wpływ na działanie osłony. Z tego względu co jakiś czas warto regulować rolety dzień noc. Codzienne użytkowanie sprawia, że materiał może się rozchodzić. Wystarczy np. zbyt mocne szarpnięcie za łańcuszek, zabawa dzieci czy szarpnięcie kota. Gdy jednak wybierze się montaż na prowadnicach, problem ten będzie o wiele rzadziej występował.

Każdy właściciel tej osłony powinien wiedzieć, jak wyregulować rolety dzień noc. Dzięki tej wiedzy można zadbać o ich nienaganny wygląd oraz funkcjonalność. Sprawdź czy Twoje osłony mają równo rozwinięty materiał!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się