Jak zmierzyć okno do moskitiery
Jak zmierzyć okno do moskitiery?
3 lipca, 2020
Ile średnio wytrzymują rolety okienne
Ile średnio wytrzymują rolety okienne?
30 września, 2020
Pokaż wszystkie

Jak usunąć klej po moskitierze?

jak usunąc klej po moskitierze

Po przyklejanej siatce na owady na ramie pozostały brzydkie ślady? Lepkie plamy zbierają brud i kurz, przez co szpecą całe okno. Masz problem z ich zmyciem? Radzimy, jak usunąć klej po moskitierze!

Zakładane nieinwazyjnie osłony przeciwko insektom są wygodne w montażu, ale mogą sprawić nieco kłopotów po zdjęciu. Niektóre modele brzydko brudzą ramę okna, która staje się przez nie lepka. Dowiedz się jak, jak usunąć klej po moskitierze!

Jak usunąć klej po moskitierze?

O ile przylepić siatkę jest bardzo łatwo, o tyle nie każdy wie, jak usunąć klej po moskitierze. Jego pozostałości mogą być naprawdę uporczywe, dlatego ich zmywanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Na początek można sprawdzić, czy nie wystarczy roztwór ciepłej wody z płynem do mycia naczyń. Jeśli efekty będą niezadowalające, trzeba sięgnąć po nieco mocniejsze środki.

Usuwanie kleju po moskitierze

Usuwanie kleju po moskitierze najlepiej zacząć od sprawdzenia, jak zadziała alkohol izopropylowy. Należy wylać jego odrobinę na miękką ściereczkę (z bawełny lub mikrofibry) i przetrzeć niewielki fragment ramy. Jeśli działanie jest zbyt słabe, można spróbować użyć spirytusu, benzyny ekstrakcyjnej czy nawet terpentyny. Zanim zacznie się czyścić całe okno, powinno się przetestować działanie każdej substancji. Trzeba upewnić się, czy nie spowoduje żadnych odbarwień itp.

Na co uważać podczas usuwania kleju z moskitiery

Nawet jeśli zauważy się już, że wybrany środek dobrze zmywa zabrudzenia, warto być ostrożnym podczas usuwania kleju z moskitiery. Nie powinno się zbyt mocno szorować jednego miejsca, ponieważ można spowodować odbarwienia, plamy czy nawet zarysowania. Trzeba szczególnie uważać na okna malowane czy bejcowane. Po wszystkim dobrze jest też przetrzeć całość lekko wilgotną, czystą ściereczką.

Wiedząc już, jak usunąć klej z moskitiery, ostrożnie oczyść ramę okienną. Jeśli w przyszłości nie chcesz się z tym męczyć, wybierz model zakładany na specjalne zaczepy. Zamów profesjonalną instalację, która jest o wiele wygodniejsza w obsłudze!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się