Roleta do sypialni – urządzamy sypialnie
Roleta do sypialni – urządzamy sypialnie
21 sierpnia, 2018
Jakie rolety wybrać, by w domu było chłodno
Jakie rolety wybrać, by w domu było chłodno?
22 sierpnia, 2018
Pokaż wszystkie

Jak montować i ile kosztują białe drewniane żaluzje?

Jak montować i ile kosztują białe drewniane żaluzje

Drewniane żaluzje są piękną ozdobą okien. Ze względu na materiał z którego są wykonane, są jednak odpowiednio droższe. Od czego konkretnie zależy ich cena? Jak sprawują się na co dzień i czy są trudne w montażu?

Jak montować żaluzje drewniane?

Żaluzje zbudowane są z drewnianych listewek, tzw. lamelek., połączonych systemem sznurków. Profil można przymocować na trzy sposoby: do ściany, sufitu lub ramy okna. Sposób montażu jest ściśle zależny od rodzaju, kształtu i rozmiaru okna oraz jego bezpośredniego otoczenia. Nie wszędzie będzie możliwy sposób, który najbardziej by nam odpowiadał.

Przy instalacji istotne jest, by dobrze wymierzyć wszystkie elementy okna – zamontowana roleta nie może być ani zbyt duża/długa, ani zbyt mała/krótka. Sposób, w jaki roleta ma zostać zamontowana, ma także wpływ na to, jakie powinna mieć wymiary.

Gdzie najlepiej sprawdzają się białe drewniane żaluzje?

Żaluzje drewniane nie w każdym wystroju będą dobrze się prezentować. W szczególności te pomalowane na biało wymagają odpowiedniego otoczenia. Ściany i inne elementy wystroju powinny być utrzymane w jasnych odcieniach, w szczególności takich kolorów jak biel, beż, kremowy itp. Ponieważ jest to bardzo subtelna aranżacja, najlepiej zamontować ją w pokojach w takim stylu. Pięknie wyglądać będzie połączenie ich z białymi meblami.

Żaluzje muszą być dobrze dobrane nie tylko do stylu w jakim urządzone jest pomieszczenie, ale także do samego okna. Najlepiej bowiem będą pasować do okien w białych, drewnianych ramach. Nie powinny kontrastować z ramą, parapetem ani ścianami, ponieważ będą się zbyt nachalnie odbijać i rzucać w oczy.

Od czego zależna jest cena żaluzji?

Drewniane żaluzje są zdecydowanie droższe od aluminiowych czy wykonanych z innych tworzyw. Poszczególne warianty także różnią się od siebie cenowo. Co ma więc wpływ na to, ile wyniesie koszt zakupu?

Oczywistym jest, że im większą zamówi się żaluzję, tym więcej będzie ona kosztować. Warto jednak wiedzieć też, że wartość podnosi także szerokość lamelek. Szersze lamelki wyglądają ciekawie i elegancko, ale to znacznie większa ilość drewna – stąd wyższa cena.

Znaczenie ma także rodzaj drewna, z którego będzie wykonana żaluzja. Droższe będą te wykonane z szlachetnych i egzotycznych drzew. Więcej kosztują także te pomalowane na wybrany kolor – białe żaluzje będą więc droższe od tych w kolorze naturalnego drewna.

Kwestie techniczne także podnoszą cenę drewnianej żaluzji. Jeśli zdecydujesz się na montaż na specjalnych zaczepach, które nie wymagają wiercenia lub instalacje bocznych prowadnic, trzymających żaluzję w ryzach, zapłacisz odpowiednio więcej.

Drewniane rolety są dość nietypową osłoną okienną. Należy więc mieć świadomość tego, jak najlepiej wykorzystać jej największy atut – piękny wygląd. Ich wyższa cena nie powinna nikogo odstraszać. Pamiętając o tym, na co musisz zwracać uwagę, bez problemu oszacujesz ile zapłacisz i wybierzesz najkorzystniejsze rozwiązanie.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się