Plisy – do jakiego wnętrza pasują?
29 marca, 2021
plisa cosimo
Plisy okienne termoizolacyjne
30 maja, 2021
Pokaż wszystkie

Jak mierzyć rolety plisowane?

plisa dachowa

Podobają Ci się funkcjonalne plisy, ale nie wiesz, jak dobrać odpowiednie rozmiary instalacji? Zdejmowane pomiarów z okna nie jest wcale skomplikowane. Podpowiadamy, jak mierzyć rolety plisowane!

Podczas zakupu czy zamawiania plis wiele osób ma kłopot z ich wymiarami. Jak je ustalić? Wystarczy sprawdzić wysokość oraz szerokość odpowiednich elementów okna. Dowiedz się, jak mierzyć rolety plisowane!

Jak mierzyć rolety plisowane?

Osłony okienne można montować na kilka sposobów, dlatego producent powinien udostępniać swoim klientom informacje na temat tego, jak mierzyć rolety plisowane. Inaczej zakłada się modele inwazyjne, przywiercane do ramy, a w inny sposób bezinwazyjne, instalowane na specjalnych uchwytach. W zależności od tego mierzy się wybrane elementy okna, za pomocą metalowej, zwijanej miarki.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/jak-mierzyc-rolety-plisowane/

Pomiar rolet plisowanych

Plisy zazwyczaj zakłada się inwazyjnie pomiędzy lub na listwy przyszybowe (przy użyciu wkrętów i zaczepów) albo bezinwazyjnie na skrzydło (wykorzystując uchwyty z regulacją). Pomiar rolet plisowanych obejmuje wysokość i szerokość okna, ale mierzoną w innych punktach. W pierwszym przypadku miarę przykłada się od listwy do listwy. W drugim uwzględnia się je w pomiarach, mierząc od ramy do ramy. W trzecim zaś szerokość zawiera listwy, a wysokość – całe skrzydło (włącznie z ramą).

Na co uważać podczas mierzenia plis?

Podczas mierzenia plis przede wszystkim trzeba postarać się jak najdokładniej odczytać wyniki. Nawet drobna pomyłka może skutkować tym, że źle dobrana osłona będzie nieprawidłowo działać, czy nawet nie będzie dało się jej założyć. Najlepiej jest korzystać ze sprawnej, metalowej, zwijanej miarki. Centymetr krawiecki, linijki czy inne przybory zwiększają ryzyko błędu. Sprawdzone wartości powinno się też od razu zanotować – pamięć często bywa zawodna, szczególnie w przypadku wartości liczbowych.

Skoro wiesz już, jak mierzyć rolety plisowane, zainwestuj w osłony na wymiar. Postaraj się dokładnie zmierzyć okno, a na pewno będą pasować. Dostosuj je pod względem rozmiaru, a także wyglądu, by stworzyć idealną aranżację!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się