Jak wygląda montaż moskitier na drzwi balkonowe
Jak wygląda montaż moskitier na drzwi balkonowe?
26 kwietnia, 2020
Jak zmierzyć okno do moskitiery
Jak zmierzyć okno do moskitiery?
3 lipca, 2020
Pokaż wszystkie

Jak działają rolety dzień noc?

Nowoczesne osłony okienne cieszą się coraz większą popularnością. Są niezwykle funkcjonalne, a do tego ciekawie się prezentują. W czym różnią się od klasycznych rozwiązań? Wyjaśniamy, jak działają rolety dzień noc – jeden z najmodniejszych typów!

W oknach polskich domów często można zauważyć charakterystyczne, pasiaste osłony. Ich ogromną zaletą jest nie tylko intrygujący wygląd. Dzięki swojej wyjątkowej budowie są bardzo wygodne i praktyczne. Dowiedz się, jak działają rolety dzień noc!

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/co-to-jest-roleta-dzien-noc/

Jak działają rolety dzień noc?

Rolety dzień noc wyróżniają się tym, że są wykonane z dwóch rodzajów tkanin. Naprzemiennie układa się pasy materiału o wybranej transparentności oraz cienką siateczkę. Dzięki temu uzyskuje się charakterystyczny efekt wizualny. Układ ten nie jest jednak wyłącznie zabiegiem estetycznym. To właśnie od niego zależy to, jak działają rolety dzień noc. Mechanizm ten, chociaż prosty, jest niezwykle funkcjonalny.

Działanie rolet dzień noc

Połączenie tkanin o różnej transparentności sprawia, że działanie rolet dzień noc przypomina nieco żaluzje. Materiał jest nawinięty dookoła profilu, dlatego widoczne pasy można układać w różnych konfiguracjach. W zależności od tego, w jakim stopniu na siebie nachodzą, regulują ilość wpadającego światła. Tak jak wskazuje sama nazwa, są dzięki temu przydatne zarówno w ciągu dnia, jak i nocy.

Mechanizm działania rolet dzień noc

Dwie tkaniny w jednej osłonie sprawiają, że ma podwójną funkcjonalność. Mechanizm działania rolet dzień noc doskonale sprawdza się w pomieszczaniach, w których spędza się czas w różnych porach. Są niezwykle popularne w sypialniach i salonach. W ciągu dnia chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, nie odcinając dostępu do światła. W nocy zaś zapewniają poczcie intymności oraz umożliwiają przyjemne wyciemnienie wnętrza.

Wiedząc, jak działają rolety dzień noc, można bardziej świadomie wybrać idealne osłony okienne. Ich wyjątkowa budowa nie bez powodu zdobyła rzesze fanów. Przekonaj się, jak taka aranżacja sprawdzi się w Twoim domu!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się