jak usunąc klej po moskitierze
Jak usunąć klej po moskitierze?
25 sierpnia, 2020
Rolety zaciemniające czy rolety dzień i noc – które lepsze?
29 października, 2020
Pokaż wszystkie

Ile średnio wytrzymują rolety okienne?

Ile średnio wytrzymują rolety okienne

Aranżacje okna każdego dnia są narażone na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Promieniowanie UV, kurz, zabrudzenia i wielokrotne rozwijanie/zwijanie mają ogromny wpływ na ich kondycję. Sprawdziliśmy, ile średnio wytrzymują rolety okienne!

Osłony są nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale też pięknym uzupełnieniem wystroju. By rzeczywiście zdobiły wnętrza, powinny być czyste i zadbane. Z tego względu należy je regularnie czyścić oraz wymieniać na nowe. Jak często trzeba to robić? Dowiedz się, ile średnio wytrzymują rolety okienne!

Ile średnio wytrzymują rolety okienne?

W praktyce trudno jest dokładnie określić, ile średnio wytrzymują rolety okienne. Wiele zależy od tego, z jakiego materiału są wykonane, gdzie zostały zawieszone oraz jak intensywnie się je eksploatuje. Z pewnością najszybciej niszczą się te założone w łazience i kuchni – przez wilgoć oraz brud. Tanie modele niskiej jakości mogą jednak błyskawicznie się zepsuć lub podrzeć nawet w salonie czy sypialni. I tak jedne wytrzymają kilka miesięcy, a inne kilka lat.

Co ma wpływ na wytrzymałość rolet okiennych?

Zanim wybierze i kupi się osłony, warto wiedzieć, co ma wpływ na wytrzymałość rolet okiennych. Wbrew pozorom, gruby materiał wcale nie musi być najodporniejszy. Najważniejsze jest, by był utkany z nici wysokiej jakości. Dodatkowo tkanina powinna być powleczona specjalną emulsją – zabezpieczającą ją przed brudem, wilgocią czy promieniowaniem UV. Do tego sam mechanizm powinien być wykonany z wytrzymałego plastiku i aluminium.

Jakie rolety okienne wytrzymują najdłużej?

Wiele osób zastanawia się, jakie rolety okienne wytrzymują najdłużej. Nie ma wątpliwości, że warto zainwestować w modele na wymiar. Są droższe, ale jeśli będzie się o nie dbać, sprawdzą się przez wiele lat. Takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne i wygodniejsze niż ciągłe zmienianie zniszczonych, tanich rolet.

Trudno określić mega-pizzeria.com , ile wytrzymują rolety okienne. Warto jednak wybierać produkty dobrej jakości, ponieważ mogą służyć nawet kilka lat. Zainwestuj w osłony na wymiar, a będziesz długo cieszyć się ich wyglądem i funkcjonalnością!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się