Rolety termiczne na okna dachowe – jak są wykonane
Rolety termiczne na okna dachowe – jak są wykonane?
2 lutego, 2019
Rolety kontra firany
15 maja, 2019
Pokaż wszystkie

Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

eleganckie rolety na wymiar

Osłony okienne głównie mają za zadanie chronić wzrok przed nadmiarem światła i ograniczać wgląd do mieszkania. Zewnętrze instalacje pozwalają dodatkowo zabezpieczyć dom przed nagrzewaniem się oraz wyziębieniem. Co jednak z klasycznymi osłonami? Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Każde wsparcie w utrzymaniu sprzyjającej temperatury wnętrz jest nieocenione. Nie tylko podnosi to komfort codziennego życia, ale umożliwia także generowanie oszczędności na ogrzewaniu i klimatyzacji. Nie każdy chce czy może zamontować u siebie drogie, metalowe osłony zewnętrze. Istnieje jednak inne rozwiązanie – wybrane modele rolet wewnętrznych zatrzymują ciepło.

Które rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Zwyczajne, klasyczne osłony nie mają raczej wpływu na temperaturę wnętrz. By uzyskać ten efekt, należy wybrać tzw. rolety termoizolacyjne (inaczej: termiczne). Ich specjalna budowa sprawia, że zapobiegają wnikaniu zarówno gorącego, jak i zimnego powietrza do mieszkania. Takie rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło zimową porą, by nie uciekało przez okna. Do tego chronią także domowników przed niemiłosiernym żarem w lecie.

Jak działają rolety wewnętrzne termiczne?

Rolety wewnętrzne termiczne wykonuje się na kilka sposobów. Zazwyczaj wzbogaca się ich materiał o płachtę termoizolacyjnego aluminium (bądź warstwę gumy) albo powleka tkaninę specjalną emulsją. Dzięki temu stanowią swoistą barierę, która blokuje ciepłe lub zimne powietrze z zewnątrz, co pomaga utrzymać wybraną temperaturę.

Gdzie kupić rolety wewnętrzne zatrzymujące ciepło?

Rolety wewnętrzne zatrzymujące ciepło dają najlepsze efekty, gdy są zamontowane na prowadnicach. Z tego względu najlepiej jest je zamówić. Tylko wtedy ma się pewność, że będą idealnie pasować i spełniać swoją rolę. Kupując takie osłony można je dowolnie dostosować nie tylko pod względem rozmiaru, ale także wyglądu, sposobu montażu itp.

Rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło, gdy są wykonane ze specjalnego materiału i w poprawny sposób zamontowane. Jeśli podoba Ci się taka dodatkowa funkcja, zamów je na wymiar. Wybierz najbardziej profesjonalne, skuteczne rozwiązanie!

Autor: Katarzyna Nowak – Agatarolety.pl polski producent rolet na wymiar.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się