Plisy na okna – jak się sprawdzają
Plisy na okna – jak się sprawdzają?
5 sierpnia, 2018
Pokaż wszystkie

Czy jasne rolety w oknach to dobry pomysł?

Czy jasne rolety w oknach to dobry pomysł

Jasne rolety są bardzo popularne, ale wiele osób ma wątpliwości, czy zawsze się sprawdzają. Warto wiedzieć, jak pełnią swoje funkcje. Dowiedz się, jak się sprawują i kiedy można się na nie zdecydować.

Czy będą pasować do wystroju?

Jasne rolety są niezwykle uniwersalne. Pasują do większości kolorów ścian i wystrojów w różnych stylach. Są dyskretne i gustowne. To bardzo bezpieczny wybór, jeśli nie jesteś zdecydowany na żaden konkretny kolor czy wzór. Oczywiście najlepiej będą prezentować się w jasnych pomieszczeniach. Świetnie wyglądają w szczególności przy jasnych ramach okiennych, które są bardzo popularne w polskich domach.

Jeśli zależy ci na optycznym rozjaśnieniu i powiększeniu pokoju, będą z pewnością dobrym wyborem. Sprawiają także, że pokój sprawia ważenie czystego i spokojnego. Jeśli jednak zależy ci na stworzeniu bardziej przytulnej, intymnej atmosfery, mogą nie być najlepszym rozwiązaniem.

Czy pokój nie będzie się zbyt nagrzewał?

Obawiasz się, że jasne rolety niedostatecznie powstrzymają promienie słoneczne, przez co wnętrze domu będzie nadmiernie się nagrzewać? Niesłusznie – jasny materiał odbija światło. Lepiej działać będzie oczywiście ten o większej gramaturze.

Jeśli jednak utrzymanie niskiej temperatury w danym pokoju jest dla ciebie szczególnie ważne, wybierz materiał dodatkowo pokryty specjalną powłoką odbijającą promienie słoneczne. Takie rolety świetnie sprawdzą się w pokojach z oknami od strony południowej. W czasie upału mogą szybko i intensywnie się nagrzewać. Jest to szczególnie niewskazane np. w kuchni Buy Acimox Amoxil , pokoju dziecięcym czy sypialni.

Czy będą prześwitywać?

Rolety zwykle pełnią dwie funkcje – pozwalają na dostosowanie ilości wpadającego światła oraz pozwalają zachować odrobinę prywatności. To, że rolety są w jasnym kolorze, wcale nie znaczy, że będą prześwitywać. Możesz dobrać dowolną transparentność, która będzie dla ciebie odpowiednia.

Rolety mogą być przezroczyste, a przy tym nie przepuszczać za dużo światła i nie zdradzać za dużo szczegółów z wnętrza twojego mieszkania. Rolety o odpowiedniej gramaturze mogą być także bardzo zaciemniające – wystarczająco gruby, jasny materiał będzie stanowił solidną barierę dla światła i wzroku osób niepożądanych.

Czy będą bardzo się brudzić?

Jasne materiały mają to do siebie, że każde zabrudzenie, kurz i pył są na nich bardzo widoczne, a tkanina widocznie ciemnieje. Pranie rolet nie jest zbyt skomplikowanym czy pracochłonnym procesem, ale chyba każdy zgodzi się, że im rzadziej trzeba to robić, tym lepiej. Dobrym rozwiązaniem są więc rolety ze specjalnym materiałem odpornym na zabrudzenia. Takie tkaniny przyciągają znacznie mniej kurzu i pyłu, dlatego okres między czyszczeniem lub praniem rolet znacznie się wydłuża. Przy jasnych roletach to zdecydowanie potrzebne.

Jasne rolety sprawiają wrażenie dość kłopotliwych w codziennym użytkowaniu, ale nie powinno się do nich zrażać. Są dyskretne, gustowne i niezwykle uniwersalne, a współczesne rozwiązania ułatwią ci codzienną współpracę z nimi.  

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się